19. Finał WOŚP

Imponująca kwesta: 9 619,99 zł!

Po zeszłorocznym debiucie, wczoraj znów golden retrievery wyszły na ulice Poznania, by wesprzeć Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. W ciągu niemal całego dnia, kwestowało rotacyjnie prawie 30 psów, w tym dwa labradory oraz dwie bokserki.  Rozpoczęliśmy już od rana. Kwestowaliśmy silną ekipą przy Zamku. Pogoda dopisała, było ciepło, które zachęciło poznaniaków do wyjścia na ulice. Przy okazji zawodów narciarskich na Malcie, częśc naszych psów z najmłodszym wolontariuszem też tam była od rana.

Około godziny 12 byliśmy już prawie wszyscy na Starym Rynku, gdzie na godzinę 12.15 zaplanowaliśmy pokaz psich sztuczek i posłuszeństwa. Tam oglądał nas tłum w większości rodzin z dziećmi, reagujący bardzo spontanicznie i owacyjnie na umiejętności psiaków ;-) Po nim był moment na wspólne rozmowy na temat łagodnej rasy i oczywiści głaskanie i karmienie psów ;-) Od 13 odpoczywaliśmy Dzieci śmiało i bez obaw głaskały nasze golden retrievery ;-)wszyscy w jednym z lokali, gdzie uraczono nas herbatą a psiaki dostały świeżą wodę. Od popołudnia do wieczora kwestowaliśmy znów przy Zamku, gdzie tłumy poznaniaków oblegały nasze psie towarzystwo. Byliśmy bardzo zmęczeni, jednak entuzjastycznie reagowaliśmy na każde pieniążki wrzucane do puszek, a psy cierpliwie i dzielnie zniosły zaczepki dzieci i wszelkie pieszczoty ;-) Było spontanicznie, wesoło i o to właśnie nam chodziło!

Wróciliśmy padnięci, nasze psiaki również, ale było warto! Pomimo tego, że mielismy tylko 5 puszek, czyli o dwie mniej niż w roku ubiegłym, zebraliśmy prawie 10 tysięcy złotych! Dokładnie po przeliczeniu: 9 619,99 zł oraz pierścionek ;-) Strasznie się cieszymy, że psiaki pomogły zbierać na dzieciaki i na pewno za rok znów będziemy na poznańskich ulicach!

Nasze psiaki nie tylko same w sobie były atrakcją. Pokazywały też sztuczki, można było dać im smakołyki ;-)

Chciałbym ogromnie podziękować przede wszystkim hojnym poznaniakom, którzy nie przeszli obojętnie obok naszych puszek. To dzięki Wam i Waszym dzieciom, piszczącym i lgnącym do naszych psów, wczorajszy dzień był dla nas niezapomniany i niezwykle udany! Wasze uśmiechy, życzliwość oraz uśmiech i zadowolenie tych maluchów, które głaskały psiaki, dawały im Niepełnosprawnym też goldeny dawały dużo radości!!! Smakołyki, robiły sobie z nimi zdjęcia dały nam wiele radości :) Wszystko po to, by wspomóc niezwykle szczytny cel - chore dzieci i sprzęt dla szpitali. Dziękuję oczywiście też wszystkim którzy poświęcili czas na przygotowanie kwesty - naszym wolontariuszom, wszystkim z psiakami, pomocnikom od serduszek ;-) Tworzyliśmy zgrany zespół, dzięki Wam wszystko się udało. Pokaz na rynku wyszedł super, na luzie, przy wielkiej widowni - psy pracowały pięknie! Nasze przygotowania się opłaciły, dziękuję Wam serdecznie, każdemu z osobna i wszystkim razem! Szczególne podziekowania dla najmłodszego naszego psiaka, 3,5 miesięcznej Gaji, która pomimo nowego miejsca, tylu ludzi zaprezentowała się świetnie na Rynku. Dziękuję też bliźniaczkom z Nowego Tomyśla, które musiały pokonać tyle kilometrów z Figą, by do nas dołączyć :) Jesteście super i cieszę się, że mogłem z Wami brać udział w takim wydarzeniu już po raz drugi! :)

Polecamy wybrane linki
musisz tam zajrzeć koniecznie!

 

Jeżeli macie Golden Retrievera i mieszkacie w Poznaniu
lub jego najbliższych okolicach i chcecie do nas dołączyć - zapraszamy!
Spotykamy się na poznańskiej Cytadeli w weekendy o godzinie 14.

W pozostałe dni tygodnia o godzinie 19.45.
Dokładne miejsce to polana obok rzeźby Nierozpoznani, Magdaleny Abakanowicz.

 

Warto pomagać z Goldenem nie tylko podczas WOŚP!
Ale nie wierzcie nam na słowo, przekonajcie się o tym sami :)


Powered by JS Network Solutions