18. Finał WOŚP

Udany debiut: 6 744,96 zł!

W tym roku, jak i w trzech poprzednich finałach, goldeny kwestowały w różnych miastach Polski. Pomysł zrodził się 4 lata temu, kiedy to Ania z Czeladzi, posiadaczka golden retrievera często korzystała ze sprzętu od WOŚP dla chorej córki. Postanowiła wtedy, że trzeba też dawać, a nie tylko brać i zorganizowała pierwszą kwestę goldenów. Z roku na rok miast i psów przybywało, zbierane kwoty były coraz większe. Poznań do tej pory nie uczestniczył w akcji, jednakże postanowiłem to zmienić. 10 stycznia 2010 roku na ulice naszego miasta, podczas XVIII finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wyszły kwestujące golden retrievery. Dołączyły do nas też labradory i bokser :)

Kwestę rozpoczęliśmy już o 9.00 pod Zamkiem, gdzie Jurek Owsiak ogłosił start imprezy, a za chwilę zagrał Dżem. Pomimo zimna, padającego śniegu i porywistego wiatru, 12 psów w czerwonych szalikach zaczęło poznańską kwestę. W ciągu dnia psów przybywało, a pracujące od rana udawały się rotacyjnie na zasłużony odpoczynek. Początkowo sporo chodziliśmy pomiędzy Zamkiem a Starym Rynkiem, ale największe zainteresowanie budziliśmy w godzinach popołudniowych. Umiejscowieni na skrzyżowaniu Św. Marcina i Al. Niepodległości, na wysokości zamkowej wieży byliśmy nie lada atrakcją szczególnie dla dzieci. Goldeny okazały się wielkim magnesem, a wszyscy witali nas serdecznie i pomimo, że niemal każdy miał serduszka, obok naszych puszek nie przeszedł obojętnie! Psy choć zmęczone, dzielnie zniosły wszelkie miziania i zaczepki milusińskich :)

O godzinie 12.30 większość naszych kwestujących goldenów zebrała się na Starym Rynku, by zaprezentować przygotowany przez nas pokaz posłuszeństwa. Zaprezentowaliśmy pokaz Vasco i Lakusa, a reszta stworów pokazywała różne sztuczki. Co prawda zapomnieliśmy pokazać trzech zaplanowanych elementów przygotowanego układu - wiadomo, stres, euforia, ale zostaliśmy nagrodzeni brawami publiczności ;-) Niespodziewanie całośc też filmowała TVP i portale internetowe.

O godzinie 19.30 zaproszono nas do Zamku do studia TVP, by na żywo pokazać psy i porozmawiać z nami o naszej akcji. Przed godziną 20 potwornie zmęczeni, zmarznięci ale zadowoleni udaliśmy się do domów na wielkie liczenie. Warto było, bo zebraliśmy wspólnie aż 6735,12 zł + waluta obca, pierścionek z rubinem i bilet MPK ;-) To jest wynik naszych przeliczeń. Przeliczenia w banku okazały się nieco inne i na konto Fundacji przekazano kwotę wyższą, dokładnie 6 744,96 zł!

Polecamy wybrane linki
musisz tam zajrzeć koniecznie!

 

Jeżeli macie Golden Retrievera i mieszkacie w Poznaniu
lub jego najbliższych okolicach i chcecie do nas dołączyć - zapraszamy!
Spotykamy się na poznańskiej Cytadeli w weekendy o godzinie 14.

W pozostałe dni tygodnia o godzinie 19.45.
Dokładne miejsce to polana obok rzeźby Nierozpoznani, Magdaleny Abakanowicz.

 

Warto pomagać z Goldenem nie tylko podczas WOŚP!
Ale nie wierzcie nam na słowo, przekonajcie się o tym sami :)


Powered by JS Network Solutions